Bądź nowoczesny i studiuj on-line w 100%!
Otwieramy się na świat i na nowoczesne możliwości – zachęcamy do bardzo nowoczesnej i wygodnej formy kształcenia – studiowania przez Internet (on-line). Decyzja należy do Ciebie, możesz dostosować studia do twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Zalety takiego studiowania - to przede wszystkim: elastyczność i wygoda, studiowanie bez stresu, obaw, że coś się nie uda, studiowanie bez straty czasu i pieniędzy na dojazdy do Uczelni.
Studia on-line na czym polegają?
Studia on-line są studiami jak każde inne studia, jedynie forma przekazywania wiedzy jest inna. Różnią się od studiów metodą tradycyjną organizacją nauki. Studiowanie jest wygodne i łatwe – wystarczy login, hasło i jesteś na zajęciach! Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Słuchacze otrzymują podręczniki multimedialne. Każdy słuchacz podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot - tutora. Opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny. Tutor pomaga słuchaczowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie słuchacza do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych.Studia on-line poznaj korzyści!
Studia on-line doskonale przygotowują do pracy zawodowej – rozwijają wiedzę, umiejętności i kompetencje cyfrowe oraz umiejętność zarządzania czasem i planowania własnego rozwoju zawodowego, tzw. samorozwoju i wiary w swoje możliwości i swój potencjał. Mają wiele pozytywnych stron:
- pozwalają dopasować naukę do pracy oraz osobistego życia,
- uczysz się we własnym tempie,
- decydujesz sam, gdzie i kiedy uczysz się,
- zdobywasz dyplom z dowolnego miejsca na świecie,
- zaoszczędzasz czas i pieniądze na dojazdy.
Absolwent umie sprawnie posługiwać się nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i wie, jak skutecznie korzystać z technologii informacyjnych. Słuchacz otrzymuje dostęp (login i hasło) do uczelnianej platformy studiowania, dzięki której przygotowuje się do zaliczenia przedmiotów, na wybranym przez siebie kierunku.
Tutor to koordynator studiów podyplomowych przez Internet
Każdy słuchacz studiów podyplomowych ma zapewnione indywidualne wsparcie i opiekę, w czasie studiowania. Tutor to osoba, która opiekuje się słuchaczem, nie jesteś sam, zawsze możesz liczyć na wsparcie tutora.
Dla kogo przeznaczone są studia on-line?
Studia podyplomowe on-line adresowane są do absolwentów szkół wyższych.
Jaki dyplom otrzymasz po ukończeniu studiów on-line?
Dyplom ukończenia studiów jest taki sam jak dyplom ukończenia studiów organizowanych drogą tradycyjną. Absolwenci kwalifikacyjnych studiów podyplomowych otrzymują tradycyjne świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z wymogami MNiSW niezależnie od trybu studiowania (nie ma adnotacji, że był to tryb on-line).
Gdzie znajdziesz materiały?
Wszystkie materiały do zajęć udostępniane są na platformie. Logujesz się do niej za pomocą strony internetowej. Możesz zrobić to na telefonie, laptopie czy tablecie.
Dlaczego warto studiować on-line na WSNS?
- podniesiesz swoje kompetencje, nie rezygnując z pracy,
- maksymalizujesz swoje umiejętności na rynku,
- uzupełnisz wykształcenie,
- decydujesz ile czasu poświęcisz na naukę,
- studia w 100% realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość,
- komfort i wygoda,
- oszczędność czasu i pieniędzy,
- wykwalifikowana kadra dydaktyczna,
- bardzo dobrze przygotowane podręczniki multimedialne,
- podniesiesz swoją konkurencyjność na rynku pracy i staniesz się bardziej atrakcyjny dla pracodawcy.
Tryb nauki i czas trwania
Studia trwają dwa lub trzy semestry, w zależności od programu studiów podyplomowych prowadzone są w 100% z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Po zapisaniu się na studia, słuchacz otrzymuje szczegółową informację na temat organizacji studiów.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskaniem wymaganych zaliczeń oraz egzaminów drogą on-line (bez konieczności przyjeżdżania na Uczelnię), które przewidziane są w programie studiów oraz odbyciem praktyki zawodowej, o ile jest wymagana na danym kierunku studiów.
Cele ogólne
- Ukształtowanie podstaw teoretycznych oraz zrozumienie istoty poradnictwa zawodowego;
- Ukształtowanie podstaw lub udoskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie doradztwa zawodowego;
- Zrozumienie charakterystycznych dla zawodów problemów, zagadnień i dylematów etycznych;
- Ukształtowanie indywidualnych umiejętności doradczych;
- Ukształtowanie umiejętności ułatwiających pracę grupową, zrozumienie zachowań grupowych;
- Zrozumienie zasad rozwoju zawodowego i psychologii wyboru życiowej drogi zawodowej (kariery);
- Opanowanie umiejętności związanych z procedurami pomiaru i oceny wyników prowadzonych badań w zakresie doradztwa zawodowego oraz opracowywania zawodowej ekspertyzy doradczej;
- Zdobycie i rozwinięcie pod kierunkiem nauczycieli doświadczenia zawodowego;
- Pogłębianie lub osiągnięcie osobistego i zawodowego rozwoju;
- Ukształtowanie umiejętności wchodzenia we właściwe interakcje z młodzieżą i z dorosłymi.
Adresat studiów
Studia te są skierowane do osób zatrudnionych w szkołach/placówkach - absolwenci studiów wyższych zawodowych lub magisterskich posiadający przygotowanie pedagogiczne. Studia te przygotowują do:
- udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej polegającej na wspieraniu uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia, zawodu i planowaniu kariery zawodowej oraz udzielania informacji w tym zakresie,
- wspierania innych nauczycieli w organizowaniu wewnątrzszkolnego systemu doradztwa oraz zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu.
Czas trwania nauki
Program studiów obejmuje trzy semestry. Słuchacz ma do odbycia 60 godzin praktyk zawodowych i 60 godzin stażu doradczego.
Praktyki
Praktyki uważa się za jedno z najważniejszych działań profesjonalnych, w jakich uczestniczą słuchacze w trakcie realizacji programu studiów. Słuchacze praktykanci otrzymują możliwość syntezy i zastosowania wiedzy uzyskanej w trakcie studiowania i innych zajęć akademickich. Poprzez wymianę doświadczeń zarówno w ramach nadzoru grupowego, jak i indywidualnego, słuchacze mogą doskonalić uprzednio wyuczone i zdobyć nowe umiejętności.
Staż dla słuchaczy doradztwa na poziomie studiów podyplomowych stanowi być może najważniejsze i najpełniejsze doświadczenie zawodowe w całym programie studiów doradczych. Staż ma zapewnić możliwość zastosowania umiejętności i wiedzy zdobytej w warunkach kontrolowanych porównywalnych z warunkami pracy zawodowej wybranego kierunku. Aby zapewnić realizację indywidualnych celów zawodowych słuchacza w trakcie stażu, jego przebieg jest uzgadniany wspólnie przez słuchacza i kierownika praktyk w Uczelni.
Program ksztalcenia
- Struktura doradztwa zawodowego w Polsce i za granicą
- Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowanie zdrowotne
- Wybrane problemy psychologii komunikacji i zarządzania personelem
- Zawodoznawstwo
- Socjologia edukacji i moralności
- Doradztwo zawodowe dla osób bezrobotnych
- Doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych
- Psychologia zdrowia i stresu zawodowego
- Psychologia rozwoju człowieka
- Poradnictwo zawodowe i pedagogiczne dla dzieci i młodzieży
- Metodologia badań w doradztwie zawodowym
- Metody pracy szkolnego doradcy zawodowego
- Informatyka - komputerowy system wspomagania doradcy zawodowego
- Wybrane zagadnienia z prawa i z etyki doradztwa zawodowego
- Komunikacja interpersonalna, charakterologia i autoprezentacja (Psychologia komunikacji)
- Planowanie kariery zawodowej
- Umiejętności diagnostyczne
- Transnacjonalne poradnictwo zawodowe
- Praktyka zawodowa
- Staż doradczy
Efekty ksztalcenia - pobierz
Wzór świadectwa studiów podyplomowych
Studia podyplomowe są "wirtualne", ale wiedza i świadectwo są jak najbardziej rzeczywiste i realne, oparte na solidnych podstawach i doświadczeniu uczelni.
Absolwent otrzymuje świadectwo Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, według wzoru ustalonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego stwierdzające ukończenie studiów podyplomowych, w zakresie Doradztwa zawodowegoŚwiadectwo nie różni się od świadectw wydawanych dla studiów podyplomowych ukończonych metodą tradycyjną.
