Bądź nowoczesny i studiuj on-line!
Otwieramy się na świat i na nowoczesne możliwości – zachęcamy do bardzo nowoczesnej i wygodnej formy kształcenia – studiowania przez Internet (on-line). Decyzja należy do Ciebie, możesz dostosować studia do twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Zalety takiego studiowania - to przede wszystkim: elastyczność i wygoda, studiowanie bez stresu, obaw, że coś się nie uda, studiowanie bez straty czasu i pieniędzy na dojazdy do Uczelni.
Studia on-line na czym polegają?
Studia on-line są studiami jak każde inne studia, jedynie forma przekazywania wiedzy jest inna. Różnią się od studiów metodą tradycyjną organizacją nauki. Studiowanie jest wygodne i łatwe – wystarczy login, hasło i jesteś na zajęciach! Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Słuchacze otrzymują podręczniki multimedialne. Każdy słuchacz podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot - tutora. Opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny. Tutor pomaga słuchaczowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie słuchacza do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych.Studia on-line poznaj korzyści!
Studia on-line doskonale przygotowują do pracy zawodowej – rozwijają wiedzę, umiejętności i kompetencje cyfrowe oraz umiejętność zarządzania czasem i planowania własnego rozwoju zawodowego, tzw. samorozwoju i wiary w swoje możliwości i swój potencjał. Mają wiele pozytywnych stron:
- pozwalają dopasować naukę do pracy oraz osobistego życia,
- uczysz się we własnym tempie,
- decydujesz sam, gdzie i kiedy uczysz się,
- zdobywasz dyplom z dowolnego miejsca na świecie,
- zaoszczędzasz czas i pieniądze na dojazdy.
Absolwent umie sprawnie posługiwać się nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i wie, jak skutecznie korzystać z technologii informacyjnych. Słuchacz otrzymuje dostęp (login i hasło) do uczelnianej platformy studiowania, dzięki której przygotowuje się do zaliczenia przedmiotów, na wybranym przez siebie kierunku.
Tutor to koordynator studiów podyplomowych przez Internet
Każdy słuchacz studiów podyplomowych ma zapewnione indywidualne wsparcie i opiekę, w czasie studiowania. Tutor to osoba, która opiekuje się słuchaczem, nie jesteś sam, zawsze możesz liczyć na wsparcie tutora.
Dla kogo przeznaczone są studia on-line?
Studia podyplomowe on-line adresowane są do absolwentów szkół wyższych.
Jaki dyplom otrzymasz po ukończeniu studiów on-line?
Dyplom ukończenia studiów jest taki sam jak dyplom ukończenia studiów organizowanych drogą tradycyjną. Absolwenci kwalifikacyjnych studiów podyplomowych otrzymują tradycyjne świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z wymogami MNiSW niezależnie od trybu studiowania (nie ma adnotacji, że był to tryb on-line).
Gdzie znajdziesz materiały?
Wszystkie materiały do zajęć udostępniane są na platformie. Logujesz się do niej za pomocą strony internetowej. Możesz zrobić to na telefonie, laptopie czy tablecie.
Dlaczego warto studiować on-line na WSNS?
- podniesiesz swoje kompetencje, nie rezygnując z pracy,
- maksymalizujesz swoje umiejętności na rynku,
- uzupełnisz wykształcenie,
- decydujesz ile czasu poświęcisz na naukę,
- studia w 100% realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość,
- komfort i wygoda,
- oszczędność czasu i pieniędzy,
- wykwalifikowana kadra dydaktyczna,
- bardzo dobrze przygotowane podręczniki multimedialne,
- podniesiesz swoją konkurencyjność na rynku pracy i staniesz się bardziej atrakcyjny dla pracodawcy.
Tryb nauki i czas trwania
Studia trwają dwa lub trzy semestry, w zależności od programu studiów podyplomowych prowadzone są w 100% z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Po zapisaniu się na studia, słuchacz otrzymuje szczegółową informację na temat organizacji studiów.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskaniem wymaganych zaliczeń oraz egzaminów drogą on-line (bez konieczności przyjeżdżania na Uczelnię), które przewidziane są w programie studiów oraz odbyciem praktyki zawodowej, o ile jest wymagana na danym kierunku studiów.
Cel studiów
Szeroki rozwój produktów kosmetycznych odzwierciedla się w dbałości o wygląd, estetykę ale również o higienę i zdrowie. Do lekarzy różnych specjalności zgłaszają się pacjenci z prośbą o porady związane z problemami skórnymi lub natury estetycznej, bądź też wynikającymi z niepożądanego działania kosmetyków. Lekarz, wzbogacony o wiedzę z zakresu kosmetologii, określa pacjentowi ograniczenia w stosowaniu kosmetyków wynikające z określonych problemów zdrowotnych.
W wielu przypadkach lekarze udzielają porad dotyczących stosowania kosmetyków lub kosmeceutyków jako czynników wspomagających terapię, np. przy schorzeniach dermatologicznych. Współcześnie obserwuje się coraz większy udział lekarzy w działaniach z zakresu medycyny estetycznej - dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej i naczyniowej, podologii i innych.
W środowiskach medycznych występuje zatem duże zapotrzebowanie na wiedzę o kosmetykach, ich składnikach i działaniu, tak w aspekcie efektów pożądanych, jak i negatywnych prawnych aspektach obrotu itp.
Studia podyplomowe przez Internet „Kosmetologia w medycynie” wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu, oferując starannie dobrane elementy wiedzy o kosmetykach przedstawione w sposób odpowiadający wymaganiom środowiska lekarskiego. Nowatorski system nauki umożliwia połączenie trudnej i czasochłonnej pracy lekarza z nauką na studiach podyplomowych.
Celem studiów „Kosmetologia w medycynie” jest zapoznanie z wiedzą o kosmetykach: ich praktycznych aspektach, własnościach, działaniu, substancjach czynnych, zakresie stosowania, przeciwwskazaniach i ograniczeniach ich stosowania. Uzyskana wiedza pozwoli również na określenie efektów działania kosmetyków i kosmeceutyków oraz zweryfikowanie metod oceny tych efektów. Słuchacze uzyskują również informacje na temat aspektów prawnych stosowania kosmetyków.
Adresat studiów
Adresatami studiów podyplomowych „Kosmetologia w medycynie” są osoby zainteresowane problematyką kosmetologii i medycyny estetycznej, preferowane są osoby posiadające wykształcenie wyższe medyczne.
Czas trwania studiów
Program studiów obejmuje dwa semestry. Słuchacz ma do odbycia 60 godzin praktyki zawodowej.
Praktyki
Praktyki uważa się za jedno z najważniejszych działań profesjonalnych, w jakich uczestniczą słuchacze w trakcie realizacji programu studiów. Słuchacze praktykanci otrzymują możliwość syntezy i zastosowania wiedzy uzyskanej w trakcie studiowania i innych zajęć akademickich. Poprzez wymianę doświadczeń zarówno w ramach nadzoru grupowego, jak i indywidualnego, słuchacze mogą doskonalić uprzednio wyuczone i zdobyć nowe umiejętności.
Program kształcenia
- anatomia i fizjologia skóry
- chemia kosmetyczna
- formy kosmetyczne
- toksykologia
- substancje naturalne i ziołolecznictwo
- suplementy w kosmetologii
- podstawy fizjoterapii i masażu
- dermatologia
- podstawy chirurgii plastycznej z elementami medycyny estetycznej
- specjalistyczna aparatura kosmetyczna
- wizaż i analiza kolorystyczna
- podologia kosmetyczna
- zabiegi profesjonalne w pracowni kosmetologicznej
- praktyka zawodowa
Efekty kształcenia - pobierz
Warunki przyjęcia
Do postępowania rekrutacyjnego dopuszczeni zostają kandydaci, którzy dostarczą:
- wypełniony wniosek rekrutacyjny - do pobrania ze strony www Uczelni;
- ksero dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, lekarskich, magisterskich);
- 1 zdjęcie legitymacyjne;
- dowód osobisty do wglądu;
- dowodu uiszczenia opłaty wpisowego.
W przypadku uzyskania możliwości zrefundowania kosztów studiów przez różne instytucje samorządowe, gospodarcze i terytorialne lub resortowe i społeczne w danym regionie, należy przedłożyć stosowny dokument.
Termin składania dokumentów:
Dokumenty należy złożyć (można wysłać komplet dokumentów pocztą) w Dziekanacie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 tel. (81) 441 33 11 pokój 227, w soboty 8-14.
W WSNS obowiązują dwa terminy składania dokumentów rekrutacyjnych na studia podyplomowe w danym roku akademickim: